Trenerska Porada Tygodnia #11

Posted by

11- shining a light pol

“Rzucanie nowego światła na coś tworzy, a nie zapobiega, problemom” – Część Druga

Trenerzy są naturalnie skupieni na słabościach swojego zespołu. Oczywiście, rozwijasz zespół poprzez poprawę ich słabych stron. Przynajmniej taki jest normalny tok myślenia. Ja nie jestem taki pewien.

Trenerzy muszą koniecznie znać słabości swojej drużyny i muszą koniecznie brać je pod uwagę podczas przygotowywania planu treningowego. Jednak nieustanne podkreślanie słabości poprzez wiecznie rozmawianie na ich temat i trenowanie ich ma dwa efekty. Pierwszy to taki, że odbiera to czas na trenowanie mocnych stron. Poprawianie słabości może pomóc w zapobieganiu przegranej, ale to właśnie mocne strony wygrywają mecze. I co prawdopodobnie ważniejsze, mogą mieć duży wpływ na pewność siebie. Na przykład jeśli zawodnicy lub zespół nieustannie słyszą, że przyjęcie jest ich słaba strona, spodziewają się że ich przyjęcie będzie złe. Po pierwszym słabym przyjęciu mogą pomyśleć “I znowu to samo” i tak zaczyna się równia pochyła.

Zajmowanie się słabościami jest ważne, ale nigdy nie zapominaj o swoich mocnych stronach i zawsze staraj się utrzymywać pewność siebie na wysokim poziomie.


* Artykuł przetłumaczony na język polski przez Zuzannę Dulnik.

Originalne po Angielsku

Wszystki po Polsku


Read about the great new Vyacheslav Platonov coaching book here.

Cover v2

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s