Trenerska Porada Tygodnia #9

Posted by

“Jakość treningu jest bezpośrednio związana z ilością czasu spędzonego nad myśleniem o samym treningu. Przygotowanie i organizacja są kluczowe.”

Istnieje stary trenerski pewnik, który mówi, że powinieneś spędzać dwa razy więcej czasu na przygotowywaniach niż na samym przeprowadzaniu treningu. A zatem do dwugodzinnego treningu powinieneś przygotowywać się przez cztery godziny. Niestety w efekcie tego jak i większości trenerskich pewników (oraz chętnie powtarzanych cytatów sławnych trenerów), trenerzy czują się nieadekwatni, jednak sama reguła brzmi rozsądnie.

Spędzanie dwa razy więcej czasu przygotowując trening jest niepraktyczne. Dla większości trenerów nie ma wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia. Jednak planowanie każdego treningu jest kluczowe. Obok czasu spędzonego na planowaniu, równie ważne jest spędzanie czasu by przemyśleć cel każdego treningu, na czym będzie się skupiał komentarz zwrotny, gdzie ćwiczenia będą najprawdopodobniej nie wychodzić i jak dokładnie zająć różnymi sytuacjami, które mogą wydarzyć się podczas treningu.

Przechodząc przez ten proces, trener przygotuje najlepszy możliwy trening jak i siebie do zadania jakim jest tworzenie lepszej drużyny.


* Artykuł przetłumaczony na język polski przez Zuzannę Dulnik.

Po Angielsku


Read about the great new Vyacheslav Platonov coaching book here.

Cover v2

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s