Trenerska Porada Tygodnia #2

Posted by

“Im bardziej zmęczeni są zawodnicy, tym intensywność treningów powinna być większa”

 Kiedy zawodnicy są zmęczeni, pierwszą rzecz o jakiej myślą to to, jak bardzo są zmęczeni. Im więcej czasu mają na myślenie, tym częściej mówią sobie i innym w drużynie jak bardzo są zmęczeni.

Ćwiczenia, które wymagają nauki, wymagają sporego wysiłku umysłowego. Zmęczeni siatkarze zużywają sporo z tego wysiłku umysłowego aby powiedzieć sobie i innym jak bardzo są zmęczeni.

To nie oznacza, że siatkarze nie są zmotywowani, nie chcą pracować lub nie chcą się rozwijać. To po prostu oznacza, że musisz zaserwować trening odpowiedni do bieżącego stanu psychicznego i fizycznego zawodników.

Jeżeli siatkarze nie mają czasu na myślenie, nie mają czasu rozwodzić się na temat swoich problemów. Zatem skróć przerwy pomiędzy akcjami. Na przykład użyj ćwiczeń z dużą ilością powtórzeń w krótkim czasie.

Rywalizacja zawsze motywuje. Nigdy nie przestanie mnie zdumiewać jak dorośli mężczyźni podniosą się – dosłownie i w przenośni – z podłogi, by zagrać w jakąś śmieszną zabawę, tylko dlatego, że to rywalizacja.

Jeśli drużyna jest zmęczona, dodaj kolejną piłkę lub zagraj w kolejną grę, a zawodnicy zawsze będą w stanie znaleźć więcej energii.

* Artykuł przetłumaczony na język polski przez Zuzannę Dulnik.

Po Angielsku


Read about the great new Vyacheslav Platonov coaching book here.

Cover v2

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s